Síla myšlenek

aneb tím jak myslíme neustále tvoříme

Pomocí myšlenek tvoříme realitu

Jsem přesvědčen o tom, že prostřednictvím našich myšlenek vytváříme realitu, kterou prožíváme. Tento pohled na svět potvrzují také nejnovější výzkumy v oblasti kvantové fyziky. Je to zkrátka o tom, že naše vnitřní realita vytváří naši realitu vnější. Pokud jsem tedy přesvědčen o tom, že lidé jsou špatní a že svět je nebezpečné místo, je dost pravděpodobné, že se mi do života budou promítat právě takové události, které jsou v souladu s tímto přesvědčením. Byli jsme tedy všichni obdařeni darem tvořivé síly našich myšlenek. Výsledkem tohoto faktu je to, že neustále vytváříme svoji realitu.

Děje se to tedy buď vědomě, anebo nevědomě. Je tedy na nás, jestli chceme řídit to, co se kolem nás děje, anebo to raději necháme našemu autopilotovi. To jsou v našem případě stará přesvědčení o realitě a pravidla, která si neseme od našich rodičů a nejbližších. Je dobré znát své staré přesvědčení o realitě, pojmenovat je a transformovat je v pozitivní afirmace, které podpoří naši cestu.

Využívejme sílu našeho záměru

Věřím, že síla našeho záměru, tedy myšlenky, kterou chceme realizovat, je obrovská. Když jsem hledal bydlení v pronájmu pro svou rodinu po tom, co jsme vyhořeli, vytvořil jsem společně s manželkou myšlenkovou mapu, kde jsme si definovali, jak má náš alternativní byt vypadat. Jak se zde chceme cítit a jak chceme, aby se tu cítily naše děti. Byli jsme celkem konkrétní. Nebudu zde popisovat celý příběh, ale bylo potřeba, abychom byt našli co nejdříve. Tuto představu jsme potom následně vizualizovali. Byl jsem přesvědčen, že kolem nás je určitě někde osoba, která takový byt má a chce ho pronajímat.

Napadala mě myšlenka, že mám zavolat  mé známé a sdělit jí informace o tom, že hledáme podnájem. Tušil jsem, že bude o někom vědět. Na druhý den mi volala, že jedna její známá chce právě začít byt pronajímat. Stihli jsme to tedy ještě před tím, než byt inzerovala přes realitní kancelář, takže jsme se vyhnuli provizi. Krásná ukázka toho, jak to může fungovat. V tomto bytě už asi 4 měsíce bydlíme a jsme velmi spokojení. Když jsem se nedávno díval na naši mapu přání, všiml jsem si, že se opravdu shoduje s většinou našich požadavků. Je tedy ideální vyslat své konkrétní přání a podpořit ho pomocí aktivní imaginace. Živě si představujte, jak skvělé to je, když to už máte.